Pionowy młyn walcowy MPS

Wszechstronny młyn pionowy MPS – z doskonałą tradycją jakościowego mielenia

Najwyższa elastyczność ze stałą jakością produktu, indywidualnie zaprojektowane, odpowiednie do różnorodnych zastosowań, Firma osiągnęła sprzedaż ponad 2800 młynów pionowych typu MPS, dzięki czemu technologia jest niezmiernie trwała, wszechstronna i i sprawdzona w bardzo różnorodnych warunkach na całym świecie. Młyn może być stosowany do mielenia węgla, koksu, gliny, wapienia, wapna palonego i wielu innych materiałów. Bez względu na to, jak różnią się ich zdolność do mielenia i ścieralności lub jakie są wymagane poziomy wrażliwości bądź stopień suchości. Młyn MPS mieli, suszy, kalcynuje i klasyfikuje gips bez żadnego problemu, wszystko w jednej maszynie, dla każdej wrażliwości i biorąc pod uwagę indywidualne wymagania. Pionowy młyn walcowy MPS – zbudowany dla trwałości, niezawodny i energooszczędny – jest optymalnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wykonanie kilku etapów procesu w jednym urządzeniu.

Zalety młyna pionowego MPS:

Niskie wydatki kapitałowe
Młyny MPS potrzebują niewielu urządzeń peryferyjnych, niewiele obmurowanej przestrzeni, ich działanie jest bezpyłowe o niskim poziom hałasu.

Niskie zużycie energii elektrycznej
Sposób mielenia i klasyfikator o wysokiej sprawności zapewniają redukcję zużycia energii elektrycznej nawet o 40% w porównaniu z konwencjonalnymi młynami kulowymi.

Optymalne wykorzystanie przetwarzania ciepła
Energia cieplna gazów procesowych – nawet w niskiej temperaturze – może być stosowana w młynach MPS.

Duża dostępność
Dzięki niskim wartościom zużycia, wysokiej jakości materiałom eksploatacyjnym i przemyślanym koncepcjom serwisowym, czas konserwacji młyna MPS jest zredukowany.

Pozytywne zachowania kontrolne
Wysoka wydajność suszenia, krótki czas przetrzymania materiału, który ma być mielony oraz zdalne sterowanie ciśnieniem rozdrabniania i prędkością wirnika klasyfikatora zapewniają w pełni automatyczną pracę młyna MPS nawet przy różnych właściwościach surowca.

Zasada działania

Trzy stacjonarne walce mieląceobracają się na obrotowejej płycie mielącej. Materiał jest wciągany pomiędzy walce i stół mielący przez ciśnienie i ulega zmieleniu. Wymagane siły nacisku są wytwarzane przez hydropneumatyczny system napięcia. Po przemieleniu przez rolki, materiał jest przenoszony do stacjonarnego pierścienia dyszowego dzięki obrotowi stołu mielącego. Gazy (powietrze lub gorący gaz) przepływające przez pierścień dyszowy, pobierają zmielony i suchy materiał i przenoszą go do separatora, gdzie jest on rozdzielany przez obracające się koło (wirnik) na materiał spełniający wymagane parametry oraz grys .Grys opada z powrotem do strefy mielenia, podczas gdy drobiny opuszczają klasyfikator z przepływem gazu w celu oddzielenia w cyklonach lub filtrze.

Dane techniczne
Wydajność do 110 t/h
Napęd młynu do 2000 kW
Liczba rolek mielących 3
Wielkość materiału nadawy do 100 mm
Wilgotność surowca do 35% (wilgoć powierzchniowa)
Docelowe stopnie rozdrobnienia 60 - 100 μm
Klasyfikator: o wysokiej wydajności
Średnica płyty mielącej do 4500 mm
Odporność na uderzenia ciśnienia do 3,5 bar / h
Materiał zasilający węgiel, koks naftowy